Taniec Klasyczny/współczesny


Świat baletu jest marzeniem wielu dziewczynek. Zwiewne jak motyle tancerki poruszające się po scenie, wydają się nierzeczywiste, a ich płynne lekkie ruchy zdają się wypływać z ich duszy bez jakiegokolwiek wysiłku. Taniec klasyczny to jednak ciężka praca, żmudne ćwiczenia, dyscyplina. Jednak jeśli bardzo chce się osiągnąć tę lekkość, grację i wdzięk, to mimo wysiłku, który musimy włożyć w naukę tej trudnej sztuki, będziemy czerpać radość z jej efektów i osiągniętych sukcesów. Zapraszam więc na zajęcia.

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach. Przynależność do grup uzależniona jest od wieku (dzieci przyjmowane są od 4,5 roku życia) lub decyzji nauczyciela.

Grupy
młodsza – od 4,5 lat
średnia – od 7 do 10 lat
starsza – od 11 lat

Zajęcia prowadzi Anna Szopa-Klimso, solistka baletu Opery Wrocławskiej.

Taniec współczesny – to wędrówka po różnych technikach tańca, od modernu, poprzez realease po elementy contemporery. Uwzględniane są również elementy baletu klasycznego, które stanowią podwaliny wielu technik tanecznych. Wszystko razem tworzy swoisty teatr tańca, gdzie nawet bezruch i cisza mają swoją moc i napięcie.

Zajęcia prowadzi tancerka, pedagog, choreograf, solistka baletu Opery Wrocławskiej, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu – Anna Szopa-Kimso. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie, studiując pedagogikę baletu.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach. Przynależność do grup uzależniona jest od wieku (dzieci przyjmowane są od 4,5 roku życia) lub decyzji nauczyciela.

Grupy
młodsza – od 4,5 lat
“GARDEROBA” – od 11 lat